Centrum Handlowe Astra we Wrocławiu

  • CLIENT

    Galeria Handlowa

  • DATE

    2023

  • PROJECT TYPE

    Fotowoltaika

Centrum Handlowe Astra we Wrocławiu

Elektrownia fotowoltaiczna – nadbudowa parkingu Centrum Handlowe Astra we Wrocławiu


Pierwotnie zakładano budowę pełnego zadaszenia parkingu jednak z uwagi na wymagania pożarowe wybudowano zadaszenie w postaci połaci nad miejscami parkingowymi. Pozwoliło to na uzyskanie mocy elektrowni 320kWp ( pierwotnie planowano 298kWp). 

Konstrukcja połaci w wykonaniu szczelnym – to jedyny tak zaawansowany system montażowy    z pełnym odprowadzeniem wody opadowej oraz z systemowym rozwiązaniem problemu odśnieżania. Śmiało możemy się pochwalić, że jesteśmy wyłącznym dystrybutorem tego rozwiązania w Polsce.

 

Wykonanie Projektu

Instalacja została oparta w całość na panelach typu 'N” Jolywood JW-HD144N-460W, których sprawność po 30 latach to minimum 87%. Na tej konstrukcji zamontowano 696 paneli, które współpracują z falownikami  oraz optymalizatorami SolarEdge. 

Wiaty dodatkowo wyposażono w strefowe oświetlenie LED (podążające za ruchem).  Konstrukcja stalowa to jest filary, wiązary itp. (czyli elementy na zdjęciach w kolorze żółtym) ma łącznie wagę ponad 70 ton. Zastosowana konstrukcja stalowa  zapewnia wyrównanie obciążeń szkieletu budynku, w innych okolicznościach byłaby zdecydowanie lżejsza.

 

„O ile nam wiadomo jest to jedyna tego typu realizacja w Polsce. Czyli rozmiar ma znaczenie, ale rozmiar w takim stylu to już klasa elitarna” ~ Albedor Energy

Podsumowanie projektu

Instalacja została ukończona w 2023 roku. Dach w tym wykonaniu zapewnia miejsca parkingowe dla 150 samochodów oraz zapewnia ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.